POHYB VOZIDEL ZIMNÍ ÚDRŽBY HLÁSÍ NOVÝ PORTÁL

19.01.2023
POHYB VOZIDEL ZIMNÍ ÚDRŽBY HLÁSÍ NOVÝ PORTÁL

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo nový portál zobrazující pohyb vozidel zimní údržby na silnicích I. třídy. V mapě najdete aktuální polohu vozidel zimní údržby a informace o čase posledního provedeného ošetření u jednotlivých dálnic a silnic I. třídy v rámci celé ČR...

  • Mezi silnice I. třídy spadá v Jeseníku ulice Šumperská, Smetanova, Bezručova a obchvat (MOL – Lipová-lázně).
  • O silnice II. a III. třídy se stará Správa silnic Olomouckého kraje, v našem městě se konkrétně jedná o ulici Rejvízská, 28. října, nám. Svobody, Lipovská a Priessnitzova.
  • Nejen zimní údržbu ostatních ulic ve městě pak zajišťují Technické služby Jeseník, a.s.

Informace o zimní výbavě, sjízdnosti silnic a dálnic, ale také informace zahrnující výkony zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy naleznete na portálu www.dopravniinfo.cz pod symbolem vločky v pravém horním rohu. Přímý odkaz na portál zobrazující pohyb vozidel zimní údržby na silnicích I. třídy najdete na https://udrzba.rsd.cz/.

K dispozici je pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. 

Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Kontakt – 800 280 281.