MĚSTO CHYSTÁ EXPOZICI V BUDOVĚ KATOVNY

10.08.2022
MĚSTO CHYSTÁ EXPOZICI V BUDOVĚ KATOVNY

Město Jeseník chystá přestavbu části budovy Katovny, která by tak kromě turistického informačního centra mohla nově nabídnout také interaktivní, edukační expozici pro místní a návštěvníky města.

Město Jeseník a jeho okolí, to je krásná příroda jako stvořená pro pěší i cyklisty, zajímavé atrakce pro jednotlivce i celou rodinu, v zimě pak možnost lyžování či běžkování. Co ale dělat, když zrovna počasí nepřeje venkovním aktivitám?

Zajímavých indoorových aktivit s celoročním provozem není na Jesenicku mnoho, a proto město Jeseník přišlo s vizí interaktivní expozice, která by byla určena pro všechny návštěvníky včetně rodin s dětmi různých věkových kategorií. Moderní expozice zpracovává širokou škálu témat interaktivní a hravou formou – nechybí témata, jako je voda a lázeňství, průmysl či slavné osobnosti. Ve sklepních prostorech se počítá s modelem umělé jeskyně a mraveniště, kterých je na Jesenicku nejvíce v celé republice. V prvním patře by pak byla návštěvníkům Katovny k dispozici místnost s IQ exponáty.

Aktuálně byla dokončena projektová dokumentace expozice a nyní se připravuje žádost o dotaci z nového programu IROP ve výši 85 % uznatelných nákladů. Vzhledem k časovému harmonogramu programu IROP se počítá s realizací expozice na konci roku 2023.