DOBROVOLNÍ HASIČI V ROCE 2021

14.01.2022
DOBROVOLNÍ HASIČI V ROCE 2021

Jaký byl rok 2021 pro sbor dobrovolných hasičů v Jeseníku? V roce 2021 vyjela jednotka k celkem 55 událostem. Jednalo se nejen o požáry, ale i zásahy při povodni a jiných živelných pohromách. Hasiči pomáhali při dopravních nehodách a dalších mimořádných událostech. Poskytovali také jinou technickou pomoc, jako například zajišťování bezpečnosti a řízení provozu na pozemních komunikacích v rámci pořádání nejrůznějších akcí...

Co nejvýznamnějšího se událo?

  • Od jara roku 2020, s krátkou přestávkou, doručovali dobrovolní hasiči a dobrovolníci nákupy a léky našim seniorům. Tato pomoc byla zprostředkována prostřednictvím jesenické senior linky a ukončena byla v květnu 2021.
  • V červenci zasahovala jednotka u bleskové povodně, která největší měrou zasáhla obec Bělá pod Pradědem. Zde jednotka zasahovala ve dvou družstvech a byla nápomocna celý den.
  • V srpnu proběhl třetí ročník hasičského pětiboje - TFA. Soutěžilo se ve třech kategoriích mužů a v samostatné kategorii žen. Soutěže se zúčastnili také závodníci z partnerských obcí ze Slovenska a Polska.
  • V září si Sbor připomněl 150 let od svého založení. K této příležitosti byla vydána publikace Květoslava Growky - 150 let dobrovolných hasičů v Jeseníku. Oslavy plánují hasiči v rámci slavnostního otevření nové požární zbrojnice v letošním roce.
  • V září se připojili k celostátní pietní akci za zemřelé členy jednotky SDH Koryčan, kteří zemřeli při zásahu u výbuchu plynu v rodinném domě.
  • A mnoho dalšího....

Sbor dobrovolných hasičů Jeseník má 14 členů ve výjezdové jednotce a 49 členů celkem, včetně dětí a mládeže.