Vítejte na oficiálních stránkách lázeňského města Jeseník

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi, pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze.

WEBKAMERY

Aktuálně
0%
PŘIDALI JSME NOVÉ HERNÍ PRVKY PRO DĚTI

PŘIDALI JSME NOVÉ HERNÍ PRVKY PRO DĚTI

V areálu voršilek přibyly v polovině května dva nové herní prvky. Dvojhoupačka a tzv. kuří noha se skluzavkou, lezeckými sítěmi a dalšími doplňky. Nový herní prvek se začne brzy instalovat také v parku na nám. Hrdinů. Realizace tohoto projektu vychází z participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník 2023, v němž se návrh umístil na druhém místě.

Markéta Kaniová vložila zprávu 24.05.2024
HAVÁRIE VODOVODU NA ULICI SLÁDKOVA

HAVÁRIE VODOVODU NA ULICI SLÁDKOVA

Pracovníci Vak - Vododovy a kanalizace Jesenicka, a.s., informují o havárii vodovodu na ulici Sládkova u domu č.p. 411/11. Oprava proběhne neprodleně. Místo bude s opatrností průjezdné. Omlouváme se za způsobené komplikace.

Lucie Musialová vložila zprávu 23.05.2024
NOVÉ VÝTAHY JSOU JIŽ V PROVOZU

NOVÉ VÝTAHY JSOU JIŽ V PROVOZU

V budově Městského úřadu Jeseník na ulici Karla Čapka 1147/10 (na IPOSe) byla úspěšně dokončena rekonstrukce dvou nových výtahů. Od tohoto týdne jsou tedy v provozu všechny tři výtahy, což zlepší dostupnost a pohodlí jak pro návštěvníky, tak i zaměstnance úřadu. 

Markéta Kaniová vložila zprávu 23.05.2024
PŘIJĎTE ZA NÁMI NA DRUHÉ SETKÁNÍ V RÁMCI PLÁNOVÁNÍ PRORODINNÝCH AKTIVIT

PŘIJĎTE ZA NÁMI NA DRUHÉ SETKÁNÍ V RÁMCI PLÁNOVÁNÍ PRORODINNÝCH AKTIVIT

Zveme Vás na druhý workshop zaměřený na prorodinné aktivity v Jeseníku. První setkání v rámci auditu Family Friendly Community nám pomohlo zjistit, co by se v Jeseníku mohlo zlepšit pro různé cílové skupiny. Současně proběhlo dotazníkové šetření, které je součástí přípravy strategického plánu města Jeseník, a jeho část byla věnována rodinné politice. Na druhém setkání budeme diskutovat o zjištěných podnětech a společně navrhneme konkrétní opatření, která bychom rádi v Jeseníku realizovali. Workshop se uskuteční ve čtvrtek 30. května v hudebním sále Centra společných aktivit (Knihovna Vincence Priessnitze).Těšíme se na Vaši účast a podnětnou diskusi.

Markéta Kaniová vložila zprávu 23.05.2024
MOBILNÍ RADNICE NA DUKELSKÉ ULICI

MOBILNÍ RADNICE NA DUKELSKÉ ULICI

V pondělí 20. května jste mohli zastihnout vedení města u městské vily na ulici Dukelská, a to v rámci mobilní radnice, jejímž cílem je poskytnout občanům prostor pro sdělení svých názorů a zároveň prezentovat plány a aktivity města. Diskutovalo se nad tématem aktuální i připravované investice zmiňované vily, včetně revitalizace tohoto objektu, kde dříve sídlila městská policie a v níž bude po dokončení zřízena dětská skupina. Více informací o tomto projektu naleznete na webu Náš Jeseník. 

Markéta Kaniová vložila zprávu 21.05.2024
OBNOVENÍ PRŮJEZDNOSTI NA ULICI LIPOVSKÁ

OBNOVENÍ PRŮJEZDNOSTI NA ULICI LIPOVSKÁ

Na základě informací společnosti Vak Jesenicka skončí úplná uzavírka silnice III/45319 na ul. Lipovská dříve. Od středy 22. května bude opět umožněn obousměrný průjezd, a to také spojům autobusových linek. Aktualizované informace o uzavírce naleznete na webu KIDSOK. 

Markéta Kaniová vložila zprávu 21.05.2024
AKTUALITY Z DĚNÍ VE MĚSTĚ

AKTUALITY Z DĚNÍ VE MĚSTĚ

Pokračuje stavba chodníku do lázní, odstartovaly také revitalizace školních objektů, a to na ulici Dukelská a Kalvodova. Jesenický rybníček v ulici Denisova budou krášlit lekníny. Začala oprava oblíbeného Alžbětina pramene v ulici Josefa Hory a po několika letech lze přečíst text na Pomníku porozumění na nám. Svobody. Město také pokračuje v přípravě strategického plánu. Více informací o těchto akcích si přečtete na našem webu nasjesenik.cz 

Markéta Kaniová vložila zprávu 20.05.2024
0%