HEJTMAN VYHLÁSIL OBDOBÍ ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRŮ

28.06.2026
HEJTMAN VYHLÁSIL OBDOBÍ ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRŮ

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk vyhlásil na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, které platí pro celé území kraje. Až do odvolání je proto zejména v lesích, parcích, zahradách, na loukách, ve skladech sena a slámy a na zemědělských pozemcích zakázáno rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, pálení klestu a zbytků po těžbě na lesních pozemcích, používání pyrotechniky, létajících přání, lampionů se světlem z otevřeného ohně a pochodní, odhazování hořících či doutnajících předmětů, jízda parní lokomotivou bez zajištěných bezpečnostních opatření proti vzniku požáru a spotřebovávání vody ze zdrojů požární vody k jiným účelům než k hašení požárů. Více informací zde.