Chcete si užívat rodinných slev?

            Blíží se doba prázdnin, a tak spousta rodin jede na dovolenou nebo si udělají krátké výlety do okolí či v kraji. Pokud chtějí rodiče s dětmi ušetřit penízky ze svého rodinného rozpočtu, tak se jim nabízí možnost využít slev v rámci takzvaných rodinných pasů.

            O co se jedná? Rodinné pasy vznikly jako projekt  na podporu rodin s dětmi. Jeho podstatou je vytvoření a realizace systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku. Rodinné pasy jsou aktivitou jednotlivých krajů. V současné době projekt funguje v Jihomoravském kraji, v kraji Vysočina, v Olomouckém kraji, Pardubickém kraji, Zlínském kraji, Ústeckém kraji, Královéhradeckém kraji a také na území hl. m. Prahy. Pro všechny držitele Rodinných pasů je připravena zajímavá slevová síť, o nichž naleznete informace na webových stránkách www.rodinnepasy.cz.

            Zapojení do projektu je pro rodiny zdarma. Na základě registrace je rodinám (i neúplným tzn. také nesezdaným partnerům a jejich dětem, samoživitelům, osobám mající dítě v péči) vystavena karta Rodinné pasy. Podmínkou je  trvalé bydliště v zapojeném kraji a alespoň jedno dítě do 18 let. Držitelé Rodinných pasů mohou využívat slevy nejen na území celé České a Slovenské republiky, ale také v oblasti Dolního Rakouska.

            A jak jsme na tom na Jesenicku s poskytováním slev? Tak například slevy poskytuje divadlo, kino, Vodní tvrz, Adrenalin park a spousta ubytovacích zařízení. V současné době se zvažuje nad dalšími subjekty, které by se mohly zapojit. Pokud Vás rodinné pasy zaujaly, bližší informace získáte na www.rodinnepasy.cz, v informačním centru v Alkronu a také v mateřském centru Krteček.