Jarošová Petra, Mgr.

Informace o osobě
Odbor / oddělení
Funkceterénní sociální práce (sociální pracovník)
Popis

„Terénní sociální pracovník zabezpečuje především preventivní a poradenskou činnost v oblasti SPOD, zajišťuje nezbytná opatření na ochranu dětí, včetně poskytování poradenství a spolupráce s navazujícími službami v oblasti SPOD. Rodičům pomáhá při řešení problémů spojených s péčí o děti, v nezbytných případech činí opatření k zamezení nepříznivých vlivů na děti.

Terénní sociální pracovník provádí sociální šetření v místě, kde se nezletilé dítě zdržuje, a to zejména v případech, kde je podezření, že je dítě nějakým způsobem ohroženo na zdravém vývoji (zanedbávání dítěte, fyzické či psychické týrání, sexuální zneužívání apod.). Nedílnou součástí práce terénního sociálního pracovníka je návštěva dětí v ústavních zařízeních a také návštěva v rodině v rámci výkonu soudního dohledu.

Terénní sociální pracovník vede spisovou dokumentaci pro účely sociálně-právní ochrany a má také právo zjišťovat v místě bydliště dítěte, ve škole a ve školských zařízeních, ve zdravotnických zařízeních, v zaměstnání nebo v jiném prostředí, kde se dítě zdržuje, jak rodiče nebo jiné osoby odpovědné za výchovu dítěte, o dítě pečují.“

OBVOD
- Černá Voda
- Hradec-Nová Ves
- Mikulovice (včetně Široký Brod, Kolnovice, Terezín)
- Písečná
- Stará Červená Voda (včetně Nová Červená Voda)
- Supíkovice
- Velké Kunětice (včetně Strachovičky)

Kontaktní informace
Emailpetra.jarosova@jesenik.cz
Mobil727 943 631
Telefon584 498 453
Kancelář
kancelář 443, 4. podlaží B IPOS, Karla Čapka 1147/10, Jeseník
Kontaktujte mě

Osobní údaj, který tímto budeme zpracovávat, je e-mailová adresa. Tuto adresu potřebujeme k tomu, abychom Vám mohli odpovědět na dotaz, který nám položíte pomocí tohoto formuláře. E-mailovou adresu budeme zpracovávat po dobu 3 měsíců. Poté bude z databáze automaticky odstraněna.