Jak se zapojit

JAK SE ZAPOJIT DO BĚŽECKÉ SOUTĚŽE senZAČNI BĚH 2021?

1. Přečti si podmínky účasti v soutěži.

2. Zaregistruj se do sportovního systému strava.com. Strava je aplikace, která může sloužit jako tréninkový deník, ale především poskytuje možnost porovnat se na zvoleném úseku s ostatními běžci, kteří jej již také absolvovali. Je to docela návyková funkce, které alespoň na krátký čas naprosto propadnete. Ve své mobilní verzi pro Android nebo iOS umožňuje zaznamenat aktivitu pomocí Tvého smartphonu. Svůj účet můžeš ovládat buď skrze zmíněnou mobilní aplikaci nebo přes webové rozhraní (www.strava.com), skrze které můžeš nahrávat záznamy svých aktivit také z dalších zařízení, jako jsou hodinky s GPS nebo jiné GPS loggery. Pokud používáš zařízení výrobců jako je Garmin, Suunto, Polar nebo TomTom můžeš jednoduše své aktivity do Stravy nechat automaticky nahrávat. Veškeré podrobnosti k této skvělé aplikaci najdeš na stránkách oficiální podpory: https://support.strava.com/hc/en-us. Aplikace - sw - Vás bude lákat na různé trailové a bonusové verze a sdílení kontaktů a tréninků, nebojte se vše zamítnout. Základní verze je a bude zdarma. Taktéž upozorňujeme, že je třeba, abyste měli vyplněné i pohlaví. 

3. Přihlaš se:

 
Rok narození­:

4. Pokud máš chuť, můžeš se v systému strava.com přihlásit do klubu – Město Jeseník a získávat rychlé informace z průběhu akce, či aktivitách ostatních účastníků „klubu Jeseník“.

5. Dobře se připrav na stanovený segment. V daném měsíci je vždy aktivní jen jeden z nich. Zaběhni, nebo si vyjdi stanovený segment a GPS záznam (klidně celý trénink) ulož do aplikace strava.com.

6. Zkontroluj si ve výsledcích segmentu jak jsi dopadl a hlídej svoje umístění. Důležité je, aby jste měli aktivitu uloženou jako RUN (běh), jinak se Vám to se segmentem nepropojí.

UŽ CHCEŠ ZAČÍT?

 • Prostuduj si trasu segmentu. Pokud si nejsi na rozcestí jistá/ý, radši zastav a podívej se do mapy (pokud sejdeš z trasy, nebudeme Tě moci zařadit do etapy). Pro jednotlivé segmenty chystáme samostatné stránky, kde bude zřejmé kde je start, trasa i místo cíle.

HONÍ SE VÁM HLAVOU JEŠTĚ PLNO OTÁZEK? TŘEBA NAJDEŠ SVOJI ODPOVĚĎ PRÁVĚ ZDE:

 • PROČ MUSÍM POUŽÍT APLIKACI STRAVA? Protože nám Strava nabízí skvělý nástroj, jak porovnat všechny účastníky určité trasy - segmentu. Když zaznamenáš absolvování etapy pomocí Stravy (nebo do ní následně záznam nahraješ), spáruje se Tvoje aktivita s námi vytvořeným segmentem (přesně nadefinovanou tratí) a my tak víme, že jsi danou výzvu řádně absolvoval/a.
 • MŮŽU BĚŽET SEGMENT VÍCEKRÁT? Ano můžeš. Klidně můžeš běžet jednu a tu samou etapu třeba 100x. Do výsledků se Ti bude započítávat nejrychlejší pokus.
 • KDY SE BUDE MŮJ VÝKON ZAPOČÍTÁVAT DO SOUTĚŽE? Do soutěže se započítá pouze ten pokus, který bude zaběhnutý v období trvání daného segmentu. Příklad – 1. segment Česká Ves bude přístupný od 1. 6. 2021 do 31. 6. 2021. Poslední segment Muzikantská stezka pak od 1.10. do 31. 10. 2021.Strava
 • JAKÝ JE PRINCIP VYHODNOCENÍ? Pro letošní rok jsme se rozhodli pro kategorie žen, mužů, veteránů a veteránek. Hraniční je rok narození 1981. Hodnocení bude probíhat ve dvou fázích:
  • I. vyhodnotíme nejlepší časy v jednotlivých etapách. Průběžně vyhodnotíme v dalším měsíci po ukončení daného segmentu (příklad – 1. segment v červnu 2021)
  • II. hodnotíme celou soutěž dohromady. Za každou nejlepší účast v segmentu obdržíte počet bodů, které budete sčítat dohromady. Máte tedy možnost získat 6x počet bodů za určité místo v segmentu.  Na závěr celé akce provedeme vyhlášení výsledků kde ohodnotíme první 3 v každé kategorii.
 • MUSÍM SE V PROKLIKU NA WEBU JESENÍK I STRAVA.COM REGISTROVAT POKAŽDÉ, KDYŽ SI ZABĚHNU DALŠÍ POKUS?
 • Ne, registrovat se stačí pouze na začátku. Při dalších pokusech musíš jen opět zaevidovat svoji snahu do GPS řešení, které pak propojíš se systémem strava.com Průběžné výsledky automaticky uvidíš segmentu strava.com (dle evidence v měsíci), výsledky budou vyvěšeny na našem webu a synchronizujeme průběžně
 • CO DĚLAT, KDYŽ JSEM TRASU ETAPY PROBĚHL/A SPRÁVNĚ, ALE STRAVA MĚ NEZAŘADILA DO DANÉHO SEGMENTU I na případy, kdy může vlivem technologického selhání (např. vypadnutí GPS signálu) k tomuto dojít Strava myslí. Proto doporučujeme postupovat dle návodu. Je nutné počítat s tím, že Vaše datové výstupy (tréninky) musí být v systému strava.com veřejné. V ten moment se až započítávají do segmentu.
 • NEDAŘÍ SE TI SPÁROVAT ZÁZNAM S ETAPOU? Pokud se nepodaří Tvůj záznam spárovat s etapou ani podle výše popsaného tipu, tak nám pošli URL adresu příslušného běhu na Stravě na náš e-mail petr.kubicek@mujes.cz. Provedeme kontrolu správného proběhnutí dané etapy a všech nespárované výsledky přidáme do finálních výsledků, po ukončení segmentů senZAČNI BĚH 2021.
 • Pokud nevidíte svůj výkon v segmentu, je možné, že jste si zvolili aktivitu chůzi. Nicméně v rámci soutěže je třeba Vaši aktivitu vést, nebo následně změnit na RUN (běh). (To zda opravdu běžíte nebo jdete je samozřejmě na Vás).