4. SEGMENT SRPEN

4. SEGMENT SRPEN

V měsíci srpnu nás čeká lázeňská obec Lipová-lázně. Možností potrénovat své tělo bylo od začátku sezony hodně, takže se pustíme do nejnáročnějšího segmentu celého roku. Ano, čeká nás výšlap, výběh na Šerák. Tedy 8,6 km nefalšované dřiny, která je následně odměněna výhledy po celém Mikroregionu Jesenicko. Může to být Vaše jediná účast, nebo naopak již čtvrtý příděl bodů do celkového seriálu. Využijte možnosti si svůj výkon naplánovat v celém měsíci a dobře zvažte oblečení. Jedná se přece jen 840m převýšení:

  • START – pár míst k zaparkování je u obecního úřadu, zde je vhodné se rozcvičit a zahřát tělo. Následně se opatrně podél hlavní cesty přesunete směrem k lázním (dolů) k mostu přes řeku Staříč. Za mostem po odbočení do ulice směřující k Slezkému domu začíná segment u dřevěného sloupu.
  • Pokračujete ulicí dál a vbíháte do areálu Schrothových léčebných lázní. Za Villou Louise vás čeká odbočka doprava a již jste na značené trase – modrá turistická/ žlutobílá cyklo. Čeká Vás postupné stoupání krásným údolím až k rozcestí Javořík, kde zabočíte doprava, napojíte se na žlutou turistickou značku. Hned Vás čeká další mírně pravá odbočka a pozor pak hned úzkou cestou vlevo! Cestou se dále dostáváte až k rozcestníku Miroslav, kde pokračujete dále po žluté. Celou dobu je nutné běžet po trase ŽLUTÉ TURISTICKÉ ZNAČKY, někteří nedočkavci občas vymýšlí zkratky, ty však nejsou pro nás, neboť nám by to nezapočítalo segment jako celek a to by po předvedeném výkonu bylo škoda. Více než 12 zatáček Vás čeká v strmém kopci, nicméně u rozcestníku Pod Šerákem, kde se napojíme na modrou, již můžete tušit, že k cíli je to už jen kousek!
  • CÍL – poběžíte stále po cestě, kterou příběhnete z „lesa“ budete pokračovat nad chatu Šerák a sprintovat k nejlepšímu času můžete k pomyslné čáře, která je v úrovni rozcestníku – kozoroha.

Nezapomeňte se dobře občerstvit zpátky k bodu startu je to nejkratší cestou opět po stejné trase dolů.

Segment na webu STRAVA

Videoukázka 

Galerie
Start
Schrothovy léčebné lázně
Cíl
Chata Jiřího na Šeráku
Plakát
Ke stažení