5. SEGMENT ZÁŘÍ

5. SEGMENT ZÁŘÍ

V průběhu celého září máme pro Vás připravenou trasu z Bělé pod Pradědem až do Jeseníku. Ano, obec Bělá je dlouhá a má na svém katastru připravenou cyklostezku. Čeká nás tedy mírný, sedm kilometrů dlouhý seběh po cyklotrase, tedy pevnějších cestách, než poslední dva segmenty v červenci a srpnu.

Může to být Vaše jediná účast, nebo již pátý příděl bodů do celkového seriálu. To necháme na Vás, rozhodně si to můžete zkusit kterýkoliv den v měsíci. Jediným povoleným dopingem jsou dobré povětrnostní podmínky, které Vám v průběhu závodu budou tlačit do zad. 

  • START - opět startujeme u obecního úřadu - tentokrát Bělá pod Pradědem. Prostoru k rozcvičení a rozehřátí je v okolí hodně. Startuje se na parkovišti vedle obecního úřadu a běží se DOPRAVA na most přes řeku Bělou. Nebojte, čas trasy se Vám zaeviduje v momentě, kdy budete vbíhat na most. 
  • Průběh trasy - po přeběhnutí mostu Vás brzy čeká křižovatka, kde poběžíte doleva. ZDE již naběhnete na cyklotrasu s číslem 6210 a směrově běžíte již k Jeseníku. Úzká cesta Vás čeká celý kilometr, následně sbíháte na křižovatku, kde opět pokračujete po cyklotrase 6210 - tedy odbočíte na křižovatce VPRAVO. Následně budete využívat zadních cest obce a po ní vedené cyklotrasy. Je to pro Vás nový pohled na obec Bělá pod Pradědem? Těsně za polovinou trasy Vás čeká přeběh hlavní cesty. Ten proběhne tak, že z vedlejší cesty za řekou naběhnete doleva a křižně zvládnete přeběhnout most i cestu zároveň. Budete tak na druhé straně řeky i hlavní cesty a stále na cyklotrase 6210 směřující do Jeseníku.
    POZOR - blíží se nejsložitější část trati. Po vyběhnutí mírného kopce a průběhu přes lom a váhu automobilů u lomu sbíháte pod Benzínovou pumpou a zde je úzká jen travnatá zkratka na hlavní cestu. Tak tudy! Dostanete se na hlavní cestu a máte velký rozhled dolů i nahoru vůči automobilové dopravě na hlavní cestě. Tu přeběhněte křižně za řeku na zadní cestu. Tedy v době kdy Vám to bude vyhovovat vůči dopravě. Buďte opatrní! Po zadní cestě už opět pokračujete po cyklotrase 6210. Přibližně 6 km už budete mít za sebou a ještě poslední kilometr před sebou, kdy budete přibíhat po ulici Slunná a křižovat cestu Rejvízká, zde opět pozor, přibíháte z vedlejší a směřujte na protější chodník, po kterém poběžíte dál po chodníku až k ZŠ Jeseník, Nábřežní a dále po chodníku i kolem vysokého paneláku (stále rovně). Poté se už směřujte na cestu a dále pokračujete podél řeky až na křížící ulici Karla Čapka.
  • CÍL: Trasa v září má specifický doběh hodný filmu Rocky Balboa. Ano, 250 m před cílem se na Nábřežní ulici dostanete ke křižování s ulicí Karla Čapka, stejně jako cyklotrasa. ZDE odbočíte DOPRAVA a běžíte nahoru k IPOSU. Již před křižovatkou, kde cyklotrasa míří do Smetanových sadů doporučujeme naběhnout tak, aby jste dále pokračovali rovně po chodníku ke schodišti do vstupu - budovy IPOSU. Cíl je v místě posledních schodů nad parkovištěm - viz obrázek.
  • Pusťte si video v odkaze níže! Uvidíte obrázkově co Vás čeká a významně Vám to ulehčí práci při přípravě na segment!

Segment na webu STRAVA

Videoukázka

Galerie
Průběh křižovatkou
start v Bělé p. Pradědem.jpg
pěchotní srub.jpg
cíl u IPOSu.jpg