KYVADLOVÁ DOPRAVA NA PRADĚD

KYVADLOVÁ DOPRAVA NA PRADĚD

Z Jeseníku se vydejte vozem či autobusem do Karlovy Studánky. K výjezdu na Praděd - nejvyšší horu Jeseníků můžete využít kyvadlovou autobusovou dopravu z Karlovy Studánky nebo z parkoviště Hvězda na parkoviště Ovčárna, točna. Odtud se Praděd nachází 3,5 km a vede k němu asfaltová cesta, po které již musíte pokračovat pěšky. Cesta  je vhodná pro kočárky i pro vozíčkáře. 

Jízdní řád Jeseník - Karlova Studánka.

VÝJEZD Z HVĚZDY NA OVČÁRNU: je možný z parkoviště Hvězda kyvadlovou dopravou nebo individuálně svým vozem, motorkou, autobusem či karavanem.
 

KYVADLOVÁ DOPRAVA: Výjezd z Hvězdy je možný vždy v celou hodinu na Ovčárnu od 7:00 do 17:00 a vždy o půl zpět na Hvězdu od 7:30 do 17:30. HVĚZDA je část obce Malá Morávka, je to sedlo s velkým parkovištěm a restaurací nad Karlovou Studánkou (směr Rýmařov). Cena jízdenky: cca 40 Kč/osoba.
INDIVIDUÁLNÍ DOPRAVA: je možný také individuálně svým vozem, motorkou, autobusem či karavanem. Je třeba počítat s tím, že kapacita parkoviště Ovčárna, točna je omezena na cca 40 míst. Vyjíždí se z Hvězdy od závory (tel. kontakt 554 772 030), kde uhradíte poplatek za výjezd (hotově), ale platí zde opět pravidlo kyvadlové dopravy. Tudíž z Hvězdy na Ovčárnu lze vyjet v celou hodinu od 7:00 nahoru a z Ovčárny na Hvězdu zase sjet vždy o půl.

Ceník letní sezona od 1.5.: 

osobní auto 450 Kč

Motocykl/čtyřkolka

100 Kč

ZTP 100 Kč
ZTP/P ZDARMA
Autobus včetně parkování 1.750 Kč
Karavan 800 Kč

Ceník zimní sezona od 1.12.: 

osobní auto 600 Kč
Placené sezónní parkovací lístky 13.000 Kč
ZTP 200 Kč
ZTP/P ZDARMA
Autobus * 1000 Kč
Karavan 800 Kč

* Platí na dva výjezdy v zimě zde autobusy nesmí parkovat, musí odjet zpět na Hvězdu.

Ceny jsou včetně parkovného na parkovišti Ovčárna, točna. Parkoviště u Ovčárny je určeno ubytovaným hostů.

Galerie
JŘ 885.png
Ke stažení