POMOC UKRAJINĚ

POMOC UKRAJINĚ

Město zřídilo telefonní linku a e-mailovou adresu určenou pro nabízení pomoci lidem na Ukrajině.

Pracovníci města zde shromažďují nabídky pomoci jednotlivců, firem, organizací a institucí. Linka je v provozu od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00.

  • Nabídky jsou evidovány a v případě, že najdou příjemce, dojde k zprostředkování nabízené pomoci.
  • Na této lince je také možné získat poradenství a pomoc pro ukrajinské rodiny nebo jednotlivce, kteří by přicestovali na Jesenicko a chtěli zde setrvat a budou si muset vyřídit potřebné záležitosti.
  • Zavolat můžete také v případě, že víte o konkrétní rodině, která by potřebovala pomoc. S nabídkou pomoci se lze hlásit také na webu www.krajpomaha.cz.
  • Jako další možnost pomoci nabízí město tlumočnické služby.

„Město tímto krokem vytvoří databázi ubytování a dalších potřeb. Zřízená telefonní linka bude nabízet také poradenství, zejména v otázkách pobytu, hmotného zabezpečení a dalších,“ uvedla starostka města Zdeňka Blišťanová.

Dále bylo zřízeno Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Toto centrum funguje 7 dní v týdnu od 7:00 do 19:00 a nabízí širokou nabídku pomoci s potřebami, které je potřeba vyřídit (vízum strpěné, lékařská péče, poradenství, materiální pomoc aj.). Centrum funguje je od pondělí 7. března v Hanáckých kasárnách v Olomouci a v případě potřeby se dá domluvit zajištění dopravy na telefonní lince města Jeseník nebo na kontaktním čísle Krajského asistenčního centra. Více informací a kontakty naleznete v letáku.

Potřebuji poradit

Chci pomoct

Otázky a odpovědi

Důležité odkazy